رادیوگرافی بایت وینگ

رادیوگرافی بایت وینگ

 • رادیوگرافی بایت وینگرادیوگرافی بایت وینگ BW

  در گذشته پزشک معالج برای اینکه به بیماری های دهان و دندان بیمار پی ببرد به چهره چشمی عمل میکرد,

  که البته بسیاری از بیماری ها به چهره پنهان باقی میماند و دشواری ها زیادی را بوجود می آورد. با ترقی تکنولوژی کل چیز تغییر کرد و دستگاه رادیولوژی دندان آفریدن نوآفریدن شد.

  دستگاه رادیولوژی دندان میتواند از تمام سرنوشت های دهان و دندان چه به چهره درونی و چه رادیوگرافی بایت وینگ به چهره بیرونی عکسبرداری کند.

  داخل دهان به مراتب اغلب از سرنوشت های بیگانه در معرض مرض های مختلف پیمان دارد که همین جستار باعث شده تا رادیوگرافی تو دهانی برای عکسبرداری از تمام تقدیر های دهان و دندان به وجود آید.

  البته در دسته رادیولوژی دندان دو نوع عکسبرداری با اسم رادیوگرافی درون دهانی و بیرون دهانی هستی دارد که تفاوت هایی نیز با یکدیگر دارند.

  تفاوت رادیوگرافی داخل دهانی و بیرون دهانی در دقت تصویر برداری میباشد. رادیوگرافی دندان میتواند تصاویری زیاد عمیق تر و با دقت بالا ثبت نماید که هر گونه بیماری را نشان میدهد. اما در رادیوگرافی بیگانه دقت و عمق تصویر برداری کمتر میشود و بیشتر میتواند دشواری ها استخوانهای دهان و گوشه ها کناره ها آنرا از آنگونه فک و جمجمه را به تصویر بکشد.

  رادیوگرافی بایت وینگ

  رادیوگرافی دندان به صورت داخلی انواع مختلفی دارد. یک گونه از رادیوگرافی دندان درونی که کرون دندان های عقب را نشانه میدهد، رادیوگرافی بایت وینگ میباشد. در شیوه رادیوگرافی بایت وینگ طبیب از هر سمت چهره بیمار یک یا دوبار تصویربرداری می‌کند.

  در هر بار تصویر برداری از طریق رادیوگرافی بایت وینگ تعداد دندان های موجود در هر طرف چهره که در بالا و پایین پیمان دارند تصویربرداری میشوند. بایت وینگ به این علت بر روی این شیوه نامگذاری شده است که مریض قطعه بال مانندی را برای مقاوم نگه داشتن اشعه ایکس تابانده شده گاز می‌گیرد.

  رادیوگرافی بایت وینگ BW برای تشخیص بیماری های لثه پسندیده میباشد, و به طبیب کمک زیاد زیادی میکند تا بتواند پوسیدگی موجود در دندان های عقب و وانگهی همچنین تغییرات برپایی شده در استخوانها را به خوبی تشخیص دهد. وانگهی برای تشخیص اینکه دندانها دچار اصطکاک و فروپاشی شده‌اند یا خیر بسیار مناسب می‌باشد.

  رادیوگرافی

  مورد کاربرد دیگر رادیوگرافی تعیین و تشخیص میزان تاج و به طور کلی موارد ترمیمی میباشد. رادیوگرافی بایت وینگ و کلیه امور رادیولوژی دندان به علت اینکه در داخل دهان سپریدن میشود باید بدست دستگاه هایی سپریدن شود که از دقت بالایی در عکسبرداری برخوردار باشند

  بنیان کارت

  بنیان کارت

  جهت کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

  ۱
  ۲
  ۳
  ۴
  ۵
  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای