کارت تخفیف دندان پزشکی

کارت تخفیف دندان پزشکی

نحوه استفاده از بیمه و تخفیف های دندان پزشکی :

با توجه به مشکلات اقتصادی زیادی که امروزه گریبان گیر بسیاری از افراد جامعه است ، همچنین مشکلات دیگری که ناشی اهزینه های بالا و سرسام آور پزشکی و درمانی می باشند ، بسیاری از افراد به دنبال راهی برای رهایی از این مشکلات هستند. مدیریت دخل و خرج یکی از بهترین راه های مقابله با مشکلات اقتصادی است. یکی از مشکلات بزرگ و هزینه های سنگین در زمینه ی پزشکی ، هزینه ی دندانپزشکی ها می باشد. با مراجعه نکردن به مراکز دندان پزشکی، خصوصا در سنین پایین ، مشکلات جدی و خطرناکی در افراد بوجود می آید. مثلا بیماری های دندانی می توانند منجر به شیوع بیماری های عفونی و همچنین ایجاد مشکلات بسیار در سیستم گوارشی بدن شوند. بهترین راه حل برای رهایی از این هزینه های سنگین ، رعایت بهداشت و پیشگیری است. حال می خواهیم بدانیم در صورتی که با وجود پیشگیری باز هم بیمار شدیم چه کار کنیم ؟

استفاده از بیمه دندان پزشکی، راه حلی مناسب برای جبران و کاهش هزینه های بالا و گران قیمت پزشکی و دندانپزشکی است. برای این کار ، ما می توانیم مبلغی را به عنوان حق بیمه ی دندان پزشکی،  به شرکت های موجود در زمینه ی بیمه بدهیم تا از این طریق بتوانیم از تخفیف ها بهره مند شده و مقداری از این هزینه های درمانی برایمان جبران شود.

متاسفانه در این زمینه بعضی از افراد سودجو ، شروع به سوء استفاده و کلاه برداری می کنند و از ارائه دادن خدمات از پیش تعیین شده سر باز می زنند. لذا باید در انتخاب شرکت بیمه ی مناسب بسیار دقت کنید تا دچار این مشکلات نشوید. امروزه استفاده از این طرح های تخفیفی ، با استقبال چشم گیری مواجه شده است. زیرا در صورت تهیه ی این بیمه ها و یا کارت های تخفیف می توانید چند درصد از هزینه های دندانپزشکی تخفیف بگیرید.

حال در این مقاله می خواهیم در مورد دندان و بیمه هایی که در این زمینه فعالیت دارند و به منظور رفع مشکلات دندان و عیوب آن فعالیت می کنند ، صحبت کنیم.

معرفی بیمه های خدمات دندان پزشکی :

بحث در مورد خدمات بیمه مرتبط با دندانپزشکی ، همچنان مورد بحث کارشناسان و متخصصین این زمینه می باشد. جالب اینجاست که هنوز هم نتوانستند در این زمینه دستاوردی که به درد مردم بخورد داشته باشند. علت این مشکل هم این است که به طور کلی هزینه های دندانپزشکی نسبت به سرانه درآمد جامعه هماهنگی نداشته و بسیار گران تر است. به همین دلیل است که در بعضی مواقع هم میتوان حق را به شرکت های بیمه داد که نمی توانند به طور کامل از همه ی هزینه ها پشتیبانی کنند و تنها برخی از هزینه ها و درصدی از آن ها را متقبل می شوند.

در بسیاری از مواقع تنها بیمه های پایه و یا مکمل مقصر شناخته می شوند ، این در حالی است که مقصر اصلی ، تعرفه گذار خدمات ذکر شده می باشد. این هزینه ها به درستی تعرفه گذاری نشده اند و هزینه های دندانپزشکی بسیار بیشتر از توان افراد جامعه می باشد. همین امر سبب رنج و زحمت بسیاری از افراد جامعه شده و حتی دیده شده در بسیاری از مواقع افراد به دلیل نداشتن هزینه های دندانپزشکی ، دندان های خود را می کشند که واقعا جای تاسف دارد.

خدمات مراکز درمانی بیمه های تامین اجتماعی :

مراکز درمانی تامین اجتماعی برخی از خدمات عمومی دندانپزشکی را ، بصورت رایگان ارائه می دهند. هرچند این خدمات کامل نیستند ، اما باز هم می توان برخی از مشکلات را با آن حل کرد. افراد بیمه شده باید از صبح زود برای دریافت نوبت به این مراکز مراجعه کنند تا بتوانند نوبت بگیرند. یکی از شلوغ ترین بخش های مراکز تامین اجتماعی ، همین بخش دندانپزشکی است. در این مرکز تنها خدمات عمومی ارائه می گردد و خدمات اصلی مانند عصب کشی ، که یکی از پر هزینه ترین بیماری های دندانی است ، ارائه نمی شود.

خدمات درمانی بیمه های سلامت و نیرو های مسلح :

بیمه های سلامت و بیمه نیروهای مسلح نیز وضعیتی همانند تامین اجتماعی دارند و تنها بعضی از خدمات پایه را ارائه می دهند. البته بیمه سلامت تنها ۳۰% این هزینه های پایه را هم تقبل می کند و باقی هزینه ها به عهده بیمار است.

خدمات بیمه های مکمل :

به دلیل پوشش ندادن کلیه ی هزینه ها ، بسیاری از افراد ترجیح می دهند از خدمات بیمه مکمل به منظور درمان مشکلات دندان هایشان استفاده نمایند.

متاسفانه بیمه های مکمل هم در این زمینه سطح پایینی دارند و اصلا قابل مقایسه با دیگر خدمات درمانی نمی باشد. بیمه های درمانی تکمیلی هم مانند بیمه های پایه ، برخی از خدمات را بطور کامل پشتیبانی نمی کنند. مثلا خدماتی مثل ارتودنسی یا موارد دیگری که با زیبایی دهان و دندان در ارتباط باشد را متقبل نمی شود.

برای بهره مندی از بیمه های مکمل ، شما از دو روش می توانید از این بیمه ها استفاده نمایید :

۱- در صورتی که از بیمه های مکمل استفاده کنید ، لیست تعدادی از مراکزی که با این بیمه قرارداد دارند ، در اختیار شما قرار می گیرد و شما باید یکی از آن ها را انتخاب کرده و تنها به آنها مراجعه کنید. در مراکز ذکر شده به طور تقریبی تمامی خدمات دندانپزشکی پوشش داده می شود و شما باید برای استفاده از هر کدام ، مقداری به عنوان فرانشیز پرداخت نمایید. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که بیش از حد معینی نمی توانید از این خدمات دندانپزشکی استفاده کنید و در صورتی که بیش از حد مجاز استفاده کنید ، از شما جلوگیری بعمل خواهد آمد.

۲- روش دیگر این است که شما می توانید به هر مرکز پزشکی و دندانپزشکی که دوست دارید بروید و به معالجه ی دندان های خود بپردازید. در این روش خدماتی مانند مراکز درمانی پایه به شما ارائه می گردد. پس از مراجعه به دندانپزشکی می توانید به بیمه مکمل مراجعه کرده و با تعرفه خود آن ها ، مبلغی را از بیمه دریافت کنید. البته توجه کنید این مبلغ پوشش دهنده ی تمامی هزینه ها نمی باشد.

بنیان کارت گیف

خدمات درمانی کارت تخفیف دندان پزشکی:

یکی دیگر از روش های بهره مندی از تخفیفات پزشکی ، استفاده از کارت تخفیف دندان پزشکی یا همان کارت سلامت دندان پزشکی است. استفاده از این کارت ها امروزه بسیار باب شده ، بطوریکه بسیاری از افراد سود جو قصد سو استفاده و کلاه برداری از این طریق را دارند. برای استفاده از این کارت ها و خدمات تخفیفی آن ها ، باید تنها از مراکزی که با کارتتان قرارداد دارد استفاده نمایید. به منظور خرید این کارت ها ، بهتر است آن ها را از شرکت های معتبری که دارای سابقه طولانی مدت هستند و مورد اعتماد افراد واقع شده اند و همچنین دارای گسترده ی وسیع تری در زمینه ی مراکز تحت درمان هستند ، استفاده کنید تا به دام افراد سود جو نیوفتید و بتوانید از خدمات این کارت های تخفیف بهره ببرید.

حال که با انواع بیمه ها آشنا شدیم ، در این قسمت می خواهیم برخی از مزیت های استفاده از بیمه دندانپزشکی را ، باهم بررسی کنیم :

– بیمه های دندان پزشکی ، طرحی ویژه هستند که تنها در برخی از شرکت های بیمه و برای مدت محدود ، ارائه می گردد.

– شما عزیزان می توانید از بیمه ی دندان پزشکی تان در مراکز و کلینیک هایی که طرف قرارداد شرکت بیمه ای هستند بهره ببرید.

– در موارد اورژانسی ، شما می توانید از برخی خدمات کلینیک های شبانه روزی ، که در بیمه دندان پزشکی ذکر شده است ، استفاده کنید.

– بیمه هزینه ی مواردی که در بیمه نامه ی دندان پزشکی ذکر شده باشد را تقبل می کند.

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که این بیمه نامه طی مدت زمانی محدود و تاز طرف  برخی از شرکت های بیمه ارائه می گردد.

بازدیدها: ۴۶