هزینه پرکردن دندان

دندانپزشکی با بیمه
هزینه پرکردن دندان 1401

هزینه پرکردن دندان ۱۴۰۲

عوامل موثر بر قیمت پرکردن دندان

هزینه پرکردن دندان ۱۴۰۲ 

با توجه به شرایط هر بیمار و نوع روش پر کردن دندان، هزینه های پرداختی متفاوت است. پیش از آغاز درمان بهتر است جهت اطلاع از هزینه پرکردن دندان ۱۴۰۲، با دندانپزشک خود مشورت نمایید و هم چنین از نحوه پرداخت و یا تخفیف پرکردن دندان مطلع شوید. در زیر به مواردی که قیمت پرکردن دندان را تحت تاثیر قرار می دهند، اشاره شده است:

 1. نوع ماده پر کننده

  عامل مهمی که در قیمت پرکردن دندان بسیار موثر است، نوع مواد پرکننده می باشد. ماده پرکننده دندان قیمت‌های متفاوتی دارند. طلا گران ترین روش پرکردن دندان بوده و آمالگام پایین ترین قیمت را دارا هست. قیمت پرکردن دندان کامپوزیت دندان جلو حدودا دو برابر آمالگام هزینه دارد. هزینه مواد سرامیکی تقریبا مشابه با طلا بوده و بسیار بالا است.

 2. استفاده از روش لیزر برای پرکردن دندان

  روش لیزر برای پرکردن دندان از سال ۱۹۹۴ مورد استفاده قرار گرفته که به کمک آن در مراحل ابتدایی می توان از پیشروی پوسیدگی جلوگیری کرد. استاندارد ADA بیان داشته است که لیزر در بسیاری از زمینه های فناوری دندانپزشکی نقش مهمی دارد و به طور کل در بسیاری از خدمات دندانپزشکی کاربرد دارد.هزینه پرکردن دندان

 • عملکرد لیزر این گونه است که سبب جنبش مولکول‌های آب داخل دندان شده و به همین طریق باعث برداشته شدن قسمت‌های پوسیده و ضعیف دندان می‌گردد.
 • لیزر هیچ آسیبی به بافت سالم نمی‌رساند و این یکی از ویژگی های عالی این روش است، زیرا هیچ درد و ناراحتی برای بیمار ندارد. در این روش به جای این که دندان تراشیده شود، بدون هیچگونه تماس فیزیکی با دندان تمام جرم‌ها و قسمت‌های پوسیده برداشته خواهد شد.
 • لیزر با حفظ شکل دندان می‌تواند حفره مد نظر را بر روی دندان ایجاد کند, البته می‌تواند دارای عوارض هم باشد، در روش لیزر دندان نیز ضد عفونی می‌گردد، به همین بابت احتمال پوسیدگی مجدد دندان وجود دارد.
 • با توجه به نوع درمان و شرایط بیمار، قیمت پرکردن دندان با لیزر بسیار متفاوت است. نوع کلینیک، متخصص و تعداد جلسه مشاوره سبب شده تا هزینه ثابتی برای لیزر در نظر گرفته نشود و دندانپزشک در جلسه مشاوره قیمت پرکردن دندان را به بیمار خواهد گفت.
 • با توضیحات داده شده احتمالا فکر کرده اید لیزر، درمان بسیار گرانی است، اما باید گفت اگر به مزایای لیزر از جمله نداشتن دوره نقاهت طولانی، درد کمتر و دوری از عوارض و عفونت فکر کنید، این روش بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

تعداد دندان های پوسیده

با توجه به اینکه چه تعداد از دندان ها نیاز به ترمیم دارند، قیمت پرکردن متفاوت می شود. هر واحد دندانی هزینه جدا در پی دارد.

قیمت پرکردن دندان

قیمت پرکردن دندان

هزینه پرکردن دندان ۱۴۰۲ با بنیان کارت

بیمه دندانپزشکی بصورت انفرادی و گروهی

شرکت بنیان کارت با همکاری شرکت‌های بیمه‌ای معتبر خدمات دندانپزشکی را با ۵۰% تا ۹۰% پوشش بیمه‌ای هزینه‌ها در حال ارائه است.

بیمه دندانپزشکی بنیان کارت در دو طرح بشرح ذیل در حال ارائه است:

بنیان کارت نقره ای (انفرادی و خانواده)

با ۵۰% تخفیف در کلیه خدمات دندانپزشکی

به عنوان مثال شامل خدمات: کشیدن دندان, هزینه پرکردن دندان ۱۴۰۲, هزینه عصب کشی دندان, هزینه لمینت و هزینه کامپوزیت دندان (زیبایی) میباشد.

عموم مردم بدون محدودیت سنی امکان این را دارند از خدمات دندانپزشکی بنیان کارت با طرح‌های متنوع تا سقف ۵۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان بدون دوره انتظار و از زمان دریافت کارت استفاده کنند.

بنیان کارت انفرادی ویژه خدمات زیبایی ایمپلنت ارتودنسی

با توجه به این که کلیه بیمه‌های موجود در کشور خدمات زیبائی و ایمپلنت و ارتودنسی را یا پوشش نمی‌دهند, یا با شرایط و تبصره‌های خاص عملا کاربردی در جبران این چنین هزینه‌ی دندانپزشکی ندارند, اما بنیان کارت راهکار مناسبی برای این مشکل دارد:

قابل استفاده جهت عموم مردم بصورت انفرادی و خانواده است.

 

بنیان کارت طلایی

در این لحظه خدمات ویژه شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی با ۹۰% تخفیف در کلیه خدمات دندانپزشکی را معرفی میکنیم:

خدمات شامل هزینه پرکردن دندان ۱۴۰۲, قیمت عصب کشی و دیگر خدمات دندانپزشکی تا سقف ۱۵/۰۰۰/۰۰۰ تومان است.

قابل استفاده جهت پرسنل آن شرکت‌ها و سازمان‌ها است.

امتیاز شما به این مطلب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۹ رای

Visits: 317

3 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید